Uudenmaan Kokoomuksen ehdokkaat eduskuntavaaleihin

4.9.2014

Uudenmaan Kokoomuksen ylimääräinen piirikokous nimesi eilen ehdokkaita vuoden 2015 eduskuntavaaleihin

Uudenmaan Kokoomuksen ehdokkaat eduskuntavaaleihin

4.9.2014 klo 09:00

Uudenmaan Kokoomuksen ylimääräinen piirikokous nimesi eilen ehdokkaita vuoden 2015 eduskuntavaaleihin

Uudenmaan Kokoomuksen eduskuntavaaliehdokkaat 19.4.2015 eduskuntavaaleihin,

asetettu ylimääräisessä piirikokouksessa 3.9.2014

     
           

Ahlgren

Jukka

Tuusula

1957

 

Yrittäjä, muusikko

Edelmann

Jan

Vantaa

1977

 

KTT

Erämaja

Elias

Loviisa

1988

 

VTK

Graeffe

Petri

Järvenpää

1968

 

Toimitusjohtaja

Helin

Anna

Mäntsälä

1961

 

Opettaja

Kaira

Lauri

Vantaa

1957

 

Apulaisjohtaja, juristi

Kaleva

Atte

Helsinki

1979

 

Sotatieteiden maisteri

Karhunen

Sanna

Vantaa

1973

 

Tiedottaja

Kauma

Pia

Espoo

1966

 

KTM, kansanedustaja

Kiijärvi

Laura

Espoo

1988

 

Arkkitehti

Knaster

Anne

Espoo

1958

 

MBA, toiminnanjohtaja

Konttas

Ari

Espoo

1962

 

Yrittäjä, MMM

Laiho

Mia

Espoo

1969

 

Lääketieteen tohtori

Lauslahti

Sanna

Espoo

1966

 

KTM,HTT, kansanedustaja

Lehti

Eero

Kerava

1944

 

VTM, kansanedustaja

Lepomäki

Elina

Espoo

1981

 

KTM, DI, kansanedustaja

Matikainen-Kallström

Marjo

Espoo

1965

 

DI, kansanedustaja

Mustakallio

Kristiina

Espoo

1952

 

KTM, toimitusjohtaja

Mykkänen

Kai

Espoo

1979

 

VTM

Mäkelä

Ari

Hyvinkää

1962

 

Korjaamopäällikkö

Mäkelä

Outi

Nurmijärvi

1974

 

Kansanedustaja

Mäkinen

Tapani

Vantaa

1965

 

Kansanedustaja

Orlando

Carita

Vantaa

1970

 

Yrittäjä

Patshijew

Ann-Mari

Vantaa

1971

 

Toimitusjohtaja

Sjöblom

Ruut

Tuusula

1976

 

Teologian maisteri

Stubb

Alexander

Espoo

1968

 

Kansanedustaja

Sundberg

Tuija

Vihti

1973

 

Varatuomari

Tolvanen

Kari

Espoo

1961

 

Kansanedustaja

Tuomaala

Perttu

Porvoo

1972

 

DI

Vahasalo

Raija

Kirkkonummi

1961

 

Kansanedustaja

Vestman

Heikki

Sipoo

1985

 

OTM. Lakimies

Vuornos

Henrik

Espoo

1993

 

Valt. Yo

Välimäki

Mia

Lohja

1986

 

VTM